Niezwykłe własności lawendy

 Co sprawiło, iż ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urodne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są wspaniałym dodatkiem do potraw mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy i potrawy z ryb. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin pochodzących z terenu Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy spotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako flora lecznicza.

Author: admin