Agencja SEO – na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz czego wymagać

Od kilkunastu lat najpotężniejszym generatorem wejść na strony WWW jest wyszukiwarka Google. Tworzy ona przeciętnie około 70-90% ruchu. Trzeba wspomnieć, iż tworzy ona ruch bardzo pożyteczny, dlatego że internauta wchodzi na witrynę internetową która jest wysoko w wynikach wyszukiwania na frazę, która go interesuje. Przykładowo jeśli wpisał on w pasek wyszukiwania frazę “tanie laptopy” to istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż zamierza takowy produkt nabyć. Takich osób jest bardzo dużo. Jeśli oferujesz tanie laptopy i posiadasz sklep internetowy na pierwszej stronie wyników na tą frazę (najlepiej pierwsza trójka), na twoją witrynę będzie wchodziło ogromnie dużo ludzi którzy, chcą kupić tani laptop.

Oczywiście  jeżeli chodzi o bardzo komercyjne frazy chętnych na pozycje w pierwszej dziesiątce wyników jest przeważnie nader dużo. Należy dysponować przede wszystkim wiedzą by znaleźć się w top10 na daną frazę w wyszukiwarce Google. Poza tym konieczny jest czas i odpowiednie zasoby sieciowe, sprzętowe i programowe. Jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie pozycjonowania to oczywiście możesz możesz zająć się pozycjonowaniem twojej strony internetowej na trudną frazę, jednakże zajmie to bardzo dużo czasu i środków. Wiedzę zdobywa się w dużej mierze w branży SEO poprzez doświadczenie, uzyskiwane między innymi przez prowadzenie testów. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z usług fachowca. Może to być freelancer lub agencja SEO. Będzie szybciej i taniej.

Jak szukać agencję SEO

Na rynku działa multum agencji parających się pozycjonowaniem witryn internetowych w wyszukiwarce Google. Jaką wybrać? W jaki sposób szukać odpowiedniej agencji?

Przede wszystkim powinno się dotrzeć do opinii obecnych lub byłych klientów takich firm. Właściwymi miejscami do poszukiwań takich opinii są fora internetowe. Można także zrobić sobie listę agencji na podstawie wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google a potem szukać ocen agencji z tejże listy. Sama wysoka pozycja w Google nie stanowi wystarczającej rekomendacji, chociaż świadczy o możliwościach danej agencji SEO. Jednak przypuszczalnie jest niemało agencji, które nie są na pierwszej stronie w Google a robią efektywne pozycjonowanie. Jeśli chodzi o opinie w Internecie, i to dotyczy jakiejkolwiek branży, nie tylko pozycjonowania, trzeba starać się oddzielić opinie prawdziwe od tak zwanej szeptanki.

Co należy wymagać od agencji SEO

Jeżeli wstępnie wybierzemy jedną lub więcej agencji SEO, należy już od nich samych dowiedzieć się nieco więcej. Dobrze, aby agencja zaprezentowała swoje możliwości w dziedzinie SEO na konkretnych przykładach. W przypadku agencji z pierwszej strony Google takowy dowód może być zbędny. Pozycja w pierwszej dziesiątce na frazę taką jak “pozycjonowanie stron” świadczy o wysokich umiejętnościach pozycjonowania stron WWW.

Agencja SEO powinna zapewnić czytelną umowę, której podstawowym założeniem jest temat pozycji w wyszukiwarce Google na zdefiniowane frazy. Celem może to być po prostu wzrost pozycji, może to być osiągniecie określonego przedziału na określoną frazę bądź frazy. Ważne, żeby zobowiązania agencji nie były enigmatyczne i rozmyte.

Należy oczekiwać analizy naszej strony WWW i zaprezentowania ewentualnych wynikających z niej poprawek optymalizacyjnych, analizy stron internetowych konkurencji, prezentacji planu realnych działań, w temacie tworzenia profilu linków, zapewnienia monitoringu pozycji.

Agencja może podjąć się ewentualnie wdrożenia optymalizacji na stronie.

https://semhub.pl/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *