Domowe sposoby na odrobaczenie przewodu pokarmowego

czosnek

Poniżej przedstawione są domowe sposoby na odrobaczenie przewodu pokarmowego

Oregano
Oregano może występować jako susz lub jako olejek. Susz znany jest bardzo dobrze jako przyprawa bądź herbata. Olejek ma niemało różnorodnych zastosowań, nie tylko jako suplement. Posiada on działanie antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwrobacze. Należy także do pierwszej dziesiątki naturalnych antyoksydantów. Badania wykazały również, iż wspomaga on apoptozę (obumieranie) komórek nowotworowych. Olejek z oregano można zatem aplikować przy zwalczaniu infekcji bakteryjnych (np. górnych dróg oddechowych), przeziębień, kaszlu, jako wspomaganie w terapiach odrobaczających (usuwa pasożyty, gdyż zmienia środowisko wewnętrzne gospodarza), antygrzybiczych czy przeciwwirusowych (opryszczka). Wyśmienicie wspomaga wszelkie kuracje antytrądzikowe.
Ważne jest, aby nie aplikować go bezpośrednio na skórę czy błonę śluzową i pamiętać o tym, że oleje nie są rozpuszczalne w wodzie, zatem powinno się krople olejku podawać na łyżeczce miodu, kostce cukru czy z porcją mleka, jogurtu a najlepiej z pomidorowym sokiem z nieznaczną ilością oliwy.
Kuracji tym olejkiem nie powinno się stosować cały czas, albowiem wyjałowi on jelito. Kuracji winno towarzyszyć spożywanie probiotyku.

Olej kokosowy z czosnkiem i cebulą
Do sześciu łyżek oleju kokosowego trzeba dodać roztarty ząbek czosnku oraz jedną, czerwoną cebulę. Spożywać powinno się do czasu ustąpienia objawów.

Dieta jabłkowa
Stosowanie diety ma trwać jeden tydzień. Nie wprowadza się jej dla dzieci. Jabłkowa dieta to świetny sposób na odtrucie organizmu. Podstawowa zasada tej diety to spożywanie dużej ilości jabłek oraz picie soku z jabłek. W dniu czwartym należy spożyć czosnek – może być w formie naturalnej lub w formie kapsułki. Włączamy w tym dniu owoc papai lub sok z tego owocu. Do końca diety spożywamy jabłka, sok z jabłek i jemy czosnek. Dietę może uzupełnić herbata z mięty pieprzowej oraz pestki dyni z oliwą z oliwek. Poza tym przez cały czas należy pić dużo wody celem wypłukiwania robaków oraz trucizn z organizmu.


detoxic


Czosnek
Czosnek to warzywo o doskonałych właściwościach. Warzywo to jest naturalnym antybiotykiem, albowiem wykazuje się oddziaływaniem przecigrzybiczym, przeciwrobaczym, antybakteryjnym. Jeść czosnek można w formie naturalnej. Można przygotowywać różnorodne specyfiki na podwalinie czosnku z dodatkiem innych warzyw. Można po prostu rozgnieść lub zetrzeć ząbek czosnku, posmarować tą masą chleb z masłem i dodać nieco soli. Trzeba uważać jednakże na działanie obniżające ciśnienie, może być ono bardzo mocne. Pół ząbka, ząbek czosnku dziennie – to ilości które wydają się być bezpieczne.

Author: admin