Golf- sport dla elit

pole golfowe

Golf, sport z ogromnymi tradycjami, rozwija się w naszym kraju po przerwie spowodowanej rządami komunistów od około trzydziestu lat. Na razie nie jest to duża popularność, jednak wszystko potrzebuje czasu. Golf to sport dla elit – takie jest powszechne zdanie i nie odbiega ono od rzeczywistości w sposób zdecydowany. Rzeczywiście, wydaje się ten sport być jeszcze bardziej hermetyczny niż tenis, który również ma charakter arystokratyczny, jednak coraz bardziej ulega demokratyzacji. 

Golf to między innymi pola golfowe, często będące wspaniałymi miejscami ze względów poza golfowych. Są to często pięknie położone miejsca wśród wspaniałej przyrody, same stanowiące wspaniały element krajobrazu i będące przykładem udanej architektury terenu otwartego. Przykładem pola golfowego może być Pine Valley Golf Club w New Jersey w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Piękne miejsce i bardzo trudny teren do gry. To pole golfowe jest prywatne, aby na nim zagrać trzeba dostać zaproszenie od właściciela. Strome tereny nie ułatwiają gry. Piękny las iglasty jest ozdobą tej trasy. 


https://golfhelp.pl/buty-golfowe


Golf wymaga poczynienia pewnych inwestycji. Kije golfowe, torby i wózki golfowe, odpowiedni ubiór, w tym buty i wiele innych akcesoriów – to wszystko są pewne koszty które trzeba wziąć pod uwagę chcąc rozpocząć przygodę z tym elitarnym sportem. 

Author: admin