Wyposażenie toalet publicznych

Te elementy są dość standardowe. Innowacją ostatnich lat są struktury mające na celu udogodnienie korzystania z WC dla osób niepełnosprawnych. Są to przede wszystkim specjalne uchwyty.

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo przydatne urządzenie umożliwiające higieniczne osuszenie dłoni. Osuszanie polega na działaniu odpowiednio mocnego strumienia ciepłego powietrza. Uruchomienie odbywa się często na zasadzie fotokomórki – należy ustawić ręce w odpowiednim miejscu. Bywają również włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest nader dużo, większość funkcjonuje jednak w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Spotkać można również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na ręce z dwóch stron.


suszarki do rąk metalowe


Jak prawdopodobnie we większości gatunków urządzeń kupić można suszarki z trochę gorszych surowców, niejednokrotnie plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów odporniejszych przykładowo z obudową metalową.

Poziom toalet toalet zbiorowych przez ostatnie 30 lat uległ olbrzymiemu podniesieniu. Rozwój infrastruktury w Polsce wpłynął na pojawienie się większej ilości powszechnych toalet. Z jednej strony toalety publiczne powstały tam, gdzie wcześniej ich nie było, na przykład na stacjach benzynowych, z drugiej strony pojawiły się zupełnie nowe rodzaje miejsc, gdzie toalety ogólnodostępne znalazły miejsce.

Oczywiście standard takich przybytków publicznych jest różny, w zależności od standardu danego miejsca. Natomiast pewne podstawowe standardy higieniczne winny obowiązywać w każdej toalecie ogólnodostępnej. Z tym jest różnie. Należy zaakcentować, że właśnie czystość i wrażenia estetyczne mogą zaważyć o naszej opinii na temat całego miejsca.

Wespół ze progresem standardów ogólnie wszystkich miejsc publicznych wzrósł ewidentnie ogólny poziom toalet. Dotyczy to zarówno wyposażenia, czyli umywalek, muszli, pisuarów, podajników papieru, podajników mydła, suszarek do rąk jak i mebli. Częstokroć są to naprawdę bardzo estetyczne miejsca, z najwyższej klasy wzornictwem, zrobione z gustem.

Do miejsc, gdzie powinny być oddane do użytku toalety publiczne zaliczamy: bary, restauracje, kawiarnie, galerie handlowe, kina, teatry, stacje benzynowe, wystawy, muzea, kluby, puby, dyskoteki, domy kultury.

Author: admin