Najpotężniejsze narzędzie promocji – Google

Dlaczego ruch z wyszukiwarek jest nader wartościowy

Jeśli internauta wejdzie na twoją witrynę WWW z wyszukiwarki, znaczy to, że najprawdopodobniej wprowadził w pole wyszukiwania słowo kluczowe lub frazę, pod kątem której twoja witryna internetowa zajmuje wysokie miejsce. Większość internautów wchodzi na witryny internetowe jedynie z pierwszej strony wyników wyszukiwań. Najczęściej są to frazy związane właśnie z działalnością firmy. Czyli na stronę WWW wchodzą osoby, które świadomie szukają konkretnego słowa kluczowego lub frazy. Zasadniczo nie są to wejścia przypadkowe, ale ludzi zainteresowanych właśnie tym rodzajem produktu lub usługi jaki oferujesz na swojej stronie WWW.

W jaki sposób znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwań Google na interesujące Ciebie słowa kluczowe lub frazy?

Są cztery sposoby.

Wypozycjonowanie strony internetowej na pierwszą stronę w wynikach organicznych

Miejsca na pierwszej stronie wyników naturalnych są to niezmiennie od wielu lat najbardziej wartościowe miejsca jeżeli chodzi o promocję i budowanie wizerunku witryny internetowej. Wydaje się, że dużo internautów chętniej klika na linki z wyników naturalnych niż na linki sponsorowane. Miejsce w pierwszej dziesiątce świadczą o wartości witryny. Nieczęsto ktoś będzie pozycjonował stronę, która nie niesie w sobie wartości dla odbiorcy a tym samym ma niewielkie możliwości sprzedania usługi lub towaru albo promowania jakiejś idei.

Pojawiło się pojęcie SEO – czyli Search Engine Optimization, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Jest to dziedzina interdyscyplinarna, w skład której wchodzą: przynajmniej podstawy webmasteringuhtml/css, analiza wielu danych z sieci, obsługa serwerów, wiedza na temat domen internetowych, UX, copywriting, marketing.

Nagminnie używa się zamiennie terminów SEO oraz pozycjonowanie stron WWW. Nie jest to poprawne, ponieważ termin pozycjonowanie jest szersze, SEO jest częścią działań pozycjonowania. Na pozycjonowanie stron WWW składają się działania on site oraz off-site. On site to właśnie SEO, czyli optymalizacja witryny. Off-site to po prostu zdobywanie linków do strony pozycjonowanej na innych witrynach internetowych.

Specjalista SEO powinien znać się na każdym aspekcie pozycjonowania, jednakże już w tej dziedzinie wyodrębniają się osoby, które specjalizują się na przykład tylko w linkbuildingu.

Usługi specjalisty SEO to w bieżących czasach bardzo pożądane usługi. Miejsce w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, w tak zwanych serpach w Google to bardzo często przyczyna osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Linki sponsorowane

W odróżnieniu od pozycjonowania w przypadku reklamy kontekstowej strona WWW która ma być promowana pojawia się na pierwszej stronie wyników od razu po włączeniu kampanii. Jest to wielce pomocne, jeżeli właśnie zależy nam na czasie. Wyszukiwarka Google daje do dyspozycji wielce rozbudowany panel, w którym można zoptymalizować kampanie zarówno pod kątem ruchu jak i kosztów. Bardzo przydatnym narzędziem jest serwis z propozycjami słów kluczowych. Trzeba dodać że linki sponsorowane mogą być wyświetlane także w witrynach WWW sieci partnerskiej.

Mapy Google

Wyniki map Google wyświetlają się na górze strony wyników wyszukiwania. Mapy Google nie zawsze pojawiają się. Na mapce umieszczone są punkty oznaczające miejsca stanowiące odpowiedź na słowo kluczowe lub frazę a poniżej dane tych miejsc.

Google Moja Firma

Google daje możliwość założenia strony-wizytówki swojej firmy. Można tam zamieścić oprócz podstawowych danych również odnośnik do strony firmowej a także sprzedawane towary.

Google najczęściej używaną wyszukiwarką na globie

Wyszukiwarka Google jest najsłynniejszym serwisem w sieci służącym do szukania informacji a wskutek tego najpotężniejszym źródłem ruchu dla stron internetowych. Co jest powodem tej gigantycznej popularności?

Powodem tego są dwie rzeczy. Sukces mógł zaistnieć tylko w sytuacji pojawienia się owych dwóch cech naraz.
Prostota
Generalnie idea wyszukiwarek jest fantastyczna. W polu wyszukiwania wstawia się po prostu frazę związaną z interesującymi nas informacjami. W efekcie wyszukiwarka wyświetla wylistowane linki do witryn internetowych które to zawierają interesujące nas informacje.
Przed wyszukiwarkami w Internecie królowały portale, które były zbiorami posegregowanych tematycznie linków do różnych stron www. Były to nader rozbudowane witryny i wyszukiwanie nowych treści mogło być nieco niełatwe. Należało zorientować się w strukturze konkretnego portalu, żeby znaleźć potrzebną informację. Portale były uzupełniane o sekcje własnych treści. Do dzisiejszych czasów te serwisy – o ile wcześniej nie zniknęły – zmieniły się właśnie w zbiory artykułów własnych a funkcja katalogowania w znaczącym stopniu została ograniczona. Natomiast w rozróżnieniu od portali wyszukiwarki oferowały coś innego. Co prawda wiele z nich było tak zaprojektowanych, że witryna wyglądała jak katalog stron internetowych, jednak sama wyszukiwarka pod kątem designu to był po prostu pasek do wpisania szukanej frazy. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę Google to Google zrezygnowano z rozbudowanej strony głównej na rzecz minimalizmu. Na stronie głównej oprócz logo i paska wyszukiwania nie ma dużo więcej elementów. Jednakże same gigantyczne możliwości wyszukiwarki starczają i przewyższają znacznie możliwości wyszukiwania informacji jakie dawały portale w konwencji katalogów witryn WWW.

Jakość wyników
Google dawało bardzo celne wyniki. Do tego liczba zaindeksowanych stron internetowych znacząco przekraczała ilość zaindeksowanych stron WWW w każdym portalu czy katalogu.

https://semhub.pl/specjalista-seo/

 

Author: admin